2022/08/17     כ' אב התשפ"ב

פסטיבל היין ה-24 במטה יהודה

יקבי אזור יהודה מארחים באפליסיון היין הראשון של ישראל

בסופי השבוע שבין ה-2-25 ביוני

בשלל אירועי מוסיקה, השקת יינות חדשים, מפגשים עם ייננים ועוד

מידי יום שישי יתקיימו סיורי יין מודרכים ליקבי הבוטיק באזור

אירוע פתיחה: יום חמישי 2 ביוני בשעה 20:00 במלון יד השמונה

עם טעימות ממבחר יינות מ-35 יקבי מטה יהודה

עשרות יקבי הבוטיק של אזור יהודה מתרגשים לחגוג השנה את פסטיבל היין של מטה יהודה. הפסטיבל מתקיים השנה לראשונה לצד ציון ההכרזה הרשמית וההגדרה המשפטית של מטה יהודה כאפלסיון היין הרשמי הראשון של ישראל. יקבי הבוטיק ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה הפכו לא מכבר לשם דבר בתעשיית היין הישראלית, סצנת היין האזורית הינה חלק מההיסטוריה של המקום והיקבים הם חלק בלתי נפרד ממרקם המועצה גם בהווה. את החזון ליצור אזור יין ב'לב הירוק' של ישראל מובילה המועצה האזורית מטה יהודה יחד עם חקלאי ויינני היישובים ובשיתוף מחלקת התיירות.

ראש המועצה ניב ויזל: "במשך שנים עבדנו קשה, נטענו כרמים, עיבדנו את האדמה, זרענו את הרעיונות והגשמנו את החזון להפוך את מטה יהודה לחבל היין הראשון והמוביל בישראל- גאווה ישראלית"

גם השנה, זו השנה ה-24, מציע הפסטיבל חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין ומלווים במפגשים מקצועיים, השקות של יינות חדשים, אירועי מוסיקה ותרבות ועוד.

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-2.6 החל מהשעה 20:00, בגן התנכ"י של מלון יד השמונה. באירוע יציגו 35 יקבים מהאזור כולו. המבקרים יוכלו לטעום מבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה וליהנות מהאוויר הצלול כיין לנופם של הרי ירושלים אשר מקיפים את המלון הפסטורלי הטובל בירוק. עלות הכניסה: 60 ₪ כוללת כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך 4 סופי השבוע שלאחר אירוע הפתיחה (3.6-25.6), תתקיים סדרת אירועי תוכן מגוונים ומרתקים, שיחשפו בפני המבקרים אוהבי היין והקולינריה את המסע המרתק של התפתחות ייננית וחקלאית לצד מפגשים וסיפורים אישיים של האנשים שמאחורי תעשיית היין של מטה יהודה.

ב-4 ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים שישלבו ביקור בכ-3 יקבים שונים בכל פעם, עם טיול בין נופיה התנ"כיים של מטה יהודה. עלות סיור: 180 ₪ לאדם.

היקבים הכשרים המשתתפים בפסטיבל: יקב נבו, יקב רמ"א, יקב רביב, יקב קטלב, יקב קסטל, יקב צובה, יקב רזיאל, יקב יפו, יקב עמק האלה, יקב עגור, יקב פלם, יקב טפרברג, יקב צרעה, יקב מוני, יקב פאר, יקב ברבדו, יקב בזק, יקב בן נון.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650

באתר: מטה יהודה ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'

לחיים

Wine Festival at Mateh Yehuda2022Wine_Festival_at_Mateh_Yehuda2022_2.jpgWine Festival at Mateh Yehuda2022 1