2020/10/26     ח' חשון התשפ"א

פרשת ראה תש"פ, בלנד השמחה, יקב רמת נגב.

Blend of Joyפרשת ראה תש"פ, בלנד השמחה 2018, יקב רמת נגב

הפרשה פותחת: "רְאֵה אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם הַיּוֹם בְּרָכָה". באופן הפשוט הכוונה שאנו נעשה דברים טובים, וזה יביא עלינו ברכה, אבל כאן כתוב שהקב"ה 'נותן' לפנינו את הברכה, כאילו שזה משהו מוחשי, באופן כזה אנו יכולים לקחת אותה בעצמה, ולא רק לקחת משהו שיביא ברכה ויגרור אותה.

איזו ברכה יכולים אנו לתפוס ביד? 'כוס של ברכה'! זה לא כוס שמברכים עליו, כי גם על כוס מיץ תפוזים מברכים, וזו אינה נקראת 'כוס של ברכה'. האם רק הכוס של ברכת המזון נקראת כך? מסתבר שלא. בתלמוד הירושלמי נאמר שאין למכור לגוי יין, כי הגוי ישתה אותו בלי ברכה (פסחים כז/א). למה אבוקדו מותר למכור לו? כי גוי אינו חייב לברך, זה יפה אם הוא עושה כן, אבל לא מוטל עליו כזה חוב. אז מה עם יין? היין מבורך גם מבלי שיברכו עליו, מהברכה העצמית הזו מפקיע אותו הגוי.

כבר פעמים רבות הזכרתי במדור כאן, שיין הוא שיירים של קודשי גבוה, בעקרון שייך היין לנסכי המזבח, אמנם יש לנו רשות לקחת משם, אבל לא להפקיע אותו לגמרי מהמעמד שלו. כשאנו עושים בו קידוש, הבדלה, ברכת המזון, ברכות נישואין וכדומה, זה קצת שומר על המעמד המרומם של היין. אבל להעביר לידיו של גוי, זה קצת כמו להוציא מארץ ישראל פירות של שמיטה.

ביום חול רגיל נוהגים להעמיד בקבוק יין על השלחן, כשיש לכך סיבה עם קצת אוירה רוחנית, כגון סיום מסכת, סעודת מצוה, שבע ברכות של חתן וכלה וכדומה. זוהי הברכה של היין, שאמנם לא רק בו מתמקד הפסוק הפותח של הפרשה, אבל היין הוא דוגמא של ברכה נהדרת שהוא יכול להביא.

אכן, אני שמח לספר לקהל הקוראים היקר, שאני מדבר על עצמי. זכיתי בעזרת ה' לחתן השבוע את בתי הבכורה, וברוך ה' השמחה הייתה גדולה, ויין הברכה הוסיף שמחה לאווירה. לכבוד מאורע זה הנפקתי כמות מצומצמת של יין משובח בשם "בלנד השמחה" במהדורה מהודרת של בקבוקים גדולים ליטר וחצי כל בקבוק. על כן לא אספר השבוע איזה יין עוד טעמתי, כי השבוע אני מצפה שאתם תשבחו את  היין הזה שאני ממליץ, היין נעשה ביקב רמת נגב מענבים שגדלים בקדש ברנע ממש סביב היקב, 60% סירה ו 40% מרלו שהתיישנו 15 חודשים בחביות עץ אלון, אלכוהול: 13%. יין פירותי ועשיר עם חמיצות מעודנת.

מי שמעוניין לרכוש את היין, המחיר לכבוד האירוע 200 ₪ לבקבוק או 350 ₪ לשני בקבוקים.

לרכישה

מזל טוב, לחיים ושבת שלום

שרגא – אתר היין הכשר

 

Blend of Joy 2018