2021/04/16     ד' אייר התשפ"א

פרשת שופטים תשע"ו, יקב רקאנטי, כרם לבנון

 יקב רקאנטי, קברנה סוביניון רזרב "כרם לבנון"

בפרשת השבוע מרעים הכהן משוח המלחמה בקול גדול:
"מִי הָאִישׁ אֲשֶׁר נָטַע כֶּרֶם וְלֹא חִלְּלוֹ, יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ פֶּן יָמוּת בַּמִּלְחָמָה, וְאִישׁ אַחֵר יְחַלְּלֶנּוּ" (דברים כ/ו)
נתאר לעצמינו את הסיטואציה; איש צעיר חיפש לפני כארבע שנים את ה'כָּנוֹת' המתאימות לסוג הקרקע שיש לו, וגם את הרוכב המתאים לסוג הכַּנָּה ולסוג הקרקע. כשמצא, הוא שתל אותם במקום המתאים ובזווית המתאימה.
הגזע הקטן של הגפן היה יותר דק מעיפרון, וזקוק לשמירה תמידית במשך כמה שבועות, שגם אחריהם לא ששוכחים אותו, אבל אז כבר הטיפול הוא לא ממש יום - יומי, עד שהוא עובר את השלב הקריטי, בהנחה שלא נבל עד אז...
כשעוברות שנתיים שלוש, הכורם עצמו כבר לא צריך להיות בכרם מהבוקר עד הערב, מספיק שהעובדים שלו שם.
לפתע מגיעות רוחות המלחמה.

הבחור נענה לקריאה, אורז לעצמו את הטלית, התפילין ועוד כמה בגדים, האמא\האשה מציידת אותו בקרקרים, והוא מתייצב כחייל נאמן.
הכהן הגדול עולה על הבמה ואומר:"מִי הָאִישׁ אֲשֶׁר נָטַע כֶּרֶם וְלֹא חִלְּלוֹ, יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ פֶּן יָמוּת בַּמִּלְחָמָה, וְאִישׁ אַחֵר יְחַלְּלֶנּוּ". מנסה הבחור שלנו להזכר: "מתי הייתי פעם אחרונה בכרם"? זה היה די מזמן, עוד לא עברה השנה הרביעית ועדיין לא חיללתי אותו, אז מה? למה זה פוסל אותי מלהיות חייל טוב?
התשובה: אם עדיין לא חיללת את הכרם , ועדיין לא טעמת את היין, אתה לא כל כך מחובר. את המלחמה אתה תשתדל לעשות טוב, אבל לא כל כך טוב כמו אלה שיודעים שיש להם מה להפסיד.
יש יין מעניין שמזכיר לא רק את הענבים, אלא גם את ה'כרם' בעצמו, שמו קברנה סוביניון רזרב "כרם לבנון" של יקב רקאנטי.
הכרם נמצא בגליל העליון מול הרי הלבנון, שמנקזים אליו רוח ואוויר קר במיוחד ויוצרים תנאי אקלים יחודיים שכידוע האקלים הוא פקטור רציני בטיב היין.
היין, אכן עשיר בטעמים של פירות, ובתוספת עדינה של תיבול, הטאנינים כמעט ולא מורגשים, חמיצות קצת גבוהה וסיומת ארוכה, טובה ונעימה. היין היה בחביות 16 חודשים, ועבר סינון גס בלבד. 100₪
לחיים ושבת שלום
שרגא

לעמוד היקב