2022/08/17     כ' אב התשפ"ב

יקבי כרמל חוגגים 139 שנות בציר

יקבי כרמל פותחים את עונת בציר 2021

לקראת שנת השמיטה הקרבה. כמעל 100 כורמים יבצרו את היבול בכ- 350 חלקות הכרמים הפזורים ברחבי הארץ מעמק הבכא הצפוני (קדמת צבי) ועד בקעת ערד בדרום, יחד עם כ-8 בוצרות שיעבדו בו זמנית בכל יום, ועם בציר ידני בכרמים ותיקים (old-vines).

בבציר השנה, יבצרו ביקבי כרמל 32 זנים איכותיים ביניהם זיפנדל, שיראז, פטיט סירה, פינו גרי ועוד. כמו כן, יבצרו כמויות גדולות מהרגיל של 'גרנאש בלאן' מאזור זכרון, 'מרסלן' מאזור לטרון וזכרון יעקב ו'גרנאש נואר' מאזור כפר דניאל. זנים המותאמים לאקלים ולטעם הישראלי, המשמשים להכנת יינות הרוזה האהובים על הישראלים.

כמו כן, אפשר למצוא ביקב גם טכנולוגיות חדישות עם מיכון מתקדם ביניהן למשל מערכת קליטת ענבים ידנית המיושמת ביינות הפרמיום תחת תת מותג CARMEL SIGNATURE, המהווים כ-10% מכלל הענבים שיבצרו השנה.

יפתח פרץ, היינן הראשי ביקבי כרמל: "פתחנו את הבציר עם 80 טון ענבי סובניון בלאן משתי חלקות מבקעת ערד המיועדים ליינות בסדרת פרייבט קולקשן האהובה. החורף השנה היה חם ושחון והאביב והקיץ היו נוחים יחסית ואפשרו את הבשלתם של הענבים בקצב הטבעי להם. עושה רושם שיש פיחות כמותי קל בזנים מסוימים, אך יחד עם זאת ניתן לראות שיפור משמעותי במדד הפגעים ובענבים. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות למשפחות הכורמים המלוות את יקבי כרמל לאורך השנים ולצוות העובדים האגרונומים והייננים המסור שעובד איתי"

 

אודות 'יקבי כרמל'

'יקבי כרמל' הוא היקב האהוב והמוביל בישראל, 139 שנות פעילות מבלי לפספס ולו בציר אחד במשך כל השנים. 'יקבי כרמל' מטפחים כרמים במיטב אזורי היין בישראל יחד עם 108 משפחות כורמים, כשעיקר פעילותם נעשית מתוך היקב המרכזי וההיסטורי בזיכרון יעקב. כמו כן, 'יקבי כרמל' הנם הבעלים של יקב 'יתיר' בתל ערד ויקב דלתא.

כיקב הגדול והמוביל של המדינה, שממשיך להשתדרג ולעבור מהפך בעשורים האחרונים, מייצרים ב'יקבי כרמל' יינות בסדרות שונות, מיינות שולחנים מיינסטרים ועד ליינות סופר פרמיום, המייצגים את אזורי היין הטובים בישראל וזוכים להצלחות מקומיות ובינלאומיות רבות ולפרסים ותעודות הוקרה בתחרויות בארץ ובעולם כולו.

לעמוד היקב

68