2019/01/18     י"ב שבט התשע"ט

כרטיס לתערוכת KFWE

kfwe19

 

 

פרשת תרומה תשע"ח, יקב טוליפ, ג'סט.

1פרשת תרומה תשע"ח, יקב טוליפ, ג'סט קברנה סוביניון 2016

בפרשת השבוע מסופר על איסוף תרומה למשכן, ובנושא זה יש לי הפעם סיפור של אבי שיחיה שקשור ליין של תרומה.

הרב זמיר כהן שליט"א, סיפר שהוא התכבד פעם להיות הרב האורח בטכס הפרשת תרומות ומעשרות באחד היקבים הגדולים בארץ.
פתיחת ברז החבית וזרימת מאות ואלפי ליטר יין אל הביוב, הייתה תמונה שהחמיצה את ליבי, סיפר הרב זמיר.

בסוף כל הטכס, הברכות והצילומים, ניגש בעל היקב בכבודו ובעצמו אל הרב וסיפר לו, שלפני שנים רבות הוא כיבד את הרב עובדיה יוסף זצ"ל לעשות את המצווה הזו. גם אז נשפכו כמויות יין רבות, וגם אז נראו פנים חמוצות ומצטערות על כל כך הרבה יין שהולך לאיבוד.

הרב עובדיה זצ"ל ראה את הצער הזה, ואמר לנו: כל טיפת יין שנשפכת כאן, חוסכת דם בכבישים ובגבולות.

מסכם בעל היקב, מאז אני מביט על כמויות היין הללו ממש בשמחה מרובה, וצהלה על פני. כי זה היין שבמקור צריך היה ללכת לכוהנים ולבית המקדש, והיום הוא לא הולך לשם, אבל ממשיך לקיים את היעוד שלו.

אבי ממשיך ומספר, שאחר כך היה לו דיון מרתק עם הרב זמיר, מה המקור של הרב עובדיה זצ"ל, על קביעה זו. אבל את הדיון והאפשרויות אשאיר לכם לנחש.

מי שיש לו מקורות לחידוש של הרב עובדיה זצ"ל אשמח שישתף אותי This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ובל"נ אעדכן אתכם בשבועות הקרובים.

בינתיים צריך יין מיוחד לכבוד השבת שהפרשה פותחת: "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם", לא 'בתוכו' של בית המקדש, אלא 'בתוכם' של כל בני ישראל. ממילא הפעם צריך אני להציע לכם איזה יין לקחת לבית המקדש הפרטי שלכם.

לפני כשבועיים בקרתי ב"יקב טוליפ" שם טעמתי ממגוון היינות הרחב שלהם, אבל הפעם אמליץ לכם ללכת על היין השולחני, הפשוט והטעים  "ג'סט קברנה סוביניון" אלגנטי, נעים ופשוט טעים.

69 ₪ כשרות: הרבנות המקומית, O.K, הרב באב"ד ובד"צ בית יוסף.

לחיים
שבת שלום
שרגא

לעמוד היקב